Nasz ogród to miejsce dla natury, gdzie turyści odwiedzający Woliński Park Narodowy mogą swobodnie podpatrywać przyrodę i uczyć się szacunku do niej. Dodatkowo elementy infrastruktury turystycznej sprzyjają wypoczynkowi na łonie przyrody. Ogród sąsiaduje z plenerową ścieżką edukacyjną „Leśne wzgórze”, gdzie czeka przygoda z przyrodą dla całej rodziny.
Miesiąc maj to nie tylko wzmożone prace w ogrodzie – od sadzenia drzew po zakładanie trawników. Miesiąc ten uchodzi bowiem za jeden z najpiękniejszych w roku. Przyroda już obudziła się do życia i zachwyca nas swoją różnorodnością. Jest to okres, w którym co krok spotykamy ogrodowych mieszkańców i okazyjnych ogrodowych gości.
Do naszego ogrodu zaglądają dzwońce, trznadle i kopciuszki. Pliszka siwa w gorące dni podlatuje w poszukiwaniu drobnego pokarmu. Na dachu wiaty oraz płocie przesiadują mewy srebrzyste przekrzykujące się w chwilach podekscytowania, a wróble domowe poćwierkują w gąszczu lilaka.
Na stałe w naszym ogrodzie przebywają sikory bogatki i modraszki, zięby oraz kosy. Wśród starych dębów przekrzykuje się stado wrony siwej, co jakiś czas z drzew spadają zgubione przez nie przysmaki. Wronom wtórują też sprytne sroki. Wiosna rozkwita, a ptaki coraz piękniej dają znać o sobie przecudownymi melodiami jakie wyśpiewują, zwłaszcza nad ranem i późnym popołudniem. Latem okolice ogrodu odwiedzają jaskółki i jerzyki. W okolice dębów przylatuje ptasi doktor – dzięcioł duży, który wśród konarów starej lipy zmontował sobie kuźnię, gdzie posila się nasionami z szyszek sosny rosnącej nieopodal.