Przedszkole Miejskie nr 231 w Łodzi jest Przedszkolem Miłośników Przyrody. Rośliny, które otrzymała nasza placówka (połowa pakietu) posadziliśmy w naszym Ogrodzie Przedszkolnym,
w którym jest Ptasia Ścieżka. Nasz ogród jest piękny, kolorowy, gości wiele ptaków i owadów. Co roku do budek lęgowych wprowadzają się szpaki i sikory.
W naszym ogrodzie jest wiele drzew: graby, kasztanowce, brzozy, topole, klony, świerki, sosny. Najstarszy jest dąb, który w upalne dni daje nam cień, a ptakom daje miejsce na założenie gniazd.
Z krzewów mamy ligustr, kalinę, cis, jałowiec, dereń, żywotnik, śnieguliczkę, irgę, lilaki.
Każda grupa dba o swoją rabatkę. Najpiękniej kwiatowy ogród wygląda wiosną, kiedy kwitną tulipany, żonkile, bratki czy prymule. Jesienią na klombach zakwitają wrzosy. Mamy również ziołowy ogródek. Na przedszkolnej łące kwitną mniszki, fiołki, stokrotki.
Jarząby, które otrzymaliśmy, posadziliśmy w dwóch szpalerach. Teraz czekają na założenie ochronnych siatek wokół drzewka, tak, żeby nie zostały zadeptane przez dzieci. Ogniki zostały dosadzone do krzewów, a nasiona posiane na rabatce.